Sezon Lublin 2019

10 dni atrakcji, 280 wydarzeń, udział bezpłatny

26 kwietnia - 5 maja

Sezon Lublin 2019

Lublin. Od Unii Lubelskiej do Unii Europejskiej

 

W 2019 roku przypada 450. rocznica zawarcia Unii Lubelskiej, za sprawą której Miasto Lublin stało się swoistym źródłem współczesnej Europy, będącej mozaiką wielu narodów i kultur. Dumni z naszego dziedzictwa, zapraszamy na ósmą edycję Sezonu Lublin pod hasłem „Lublin 1569-2019. Od Unii Lubelskiej do Unii Europejskiej”.

Dzięki wyjątkowym obchodom w 2019 roku, Lublin ma okazję przypomnieć o swojej istotnej roli
w kształtowaniu europejskiej wspólnoty narodów. To właśnie obecny rok został ustanowiony Rokiem Unii Lubelskiej uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 20 lipca 2018 r., ale jest to również 15. rocznica wejścia Polski do Unii Europejskiej. Pragniemy odwołać się do słów św. Jana Pawła II świętując ten wyjątkowy czas pod hasłem „Od Unii Lubelskiej do Unii Europejskiej” pokazując przy tym, jak z dziedzictwa i doświadczeń Unii Lubelskiej czerpać i budować przyszłość Unii Europejskiej.

Niemal połowa propozycji programowych Sezonu Lublin 2019 odwołuje się do wielkiego jubileuszu 450. rocznica zawarcia Unii Lubelskiej. Nie zabraknie tematycznych spacerów z przewodnikami, zwiedzania obiektów obecnych na Jagiellońskim Szlaku Unii Lubelskiej, warsztatów oraz edukacyjnych zabaw dla dzieci. Ponadto, Sezon Lublin to doskonała okazja by bliżej, a nawet całkiem na nowo poznać pełną ofertę Lublina. Podczas 10 dni, na przełomie kwietnia i maja, proponujemy Państwu udział w sumie w 280 imprezach, które dzięki różnorodnej, zaskakującej i bogatej formule pozwolą przekonać się o tym, że Lublin inspiruje dziedzictwem, zachwyca unikalnymi zabytkami, ma wiele fascynujących historii do opowiedzenia i smaków do skosztowania.

Zapraszamy Państwa do udziału w spektaklach, wycieczkach pieszych, kajakowych lub rowerowych. Poznania historii niezwykłych postaci, zabytków i dotąd nieodkrytych miejsc Lublina. Miłośnicy aktywnego wypoczynku odnajdą moc atrakcji w formie gier miejskich, questów i warsztatów. Nie zabraknie również licznych imprez zaplanowanych z myślą o najmłodszych uczestnikach wydarzenia.

 

Zapraszamy Państwa do odkrywania naszego miasta w ramach Sezonu Lublin 2019!

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zapisy na wybrane wydarzenia w ramach Sezonu Lublin 2019 uruchomione zostaną za pośrednictwem strony www.sezon.lublin.eu w dwóch terminach: 16 i 23 kwietnia 2019r.

Zapisy stacjonarne prowadzone są od 16 kwietnia 2019r. w Biurze Obsługi Sezonu Lublin (Lubelski Ośrodek Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Lublinie, ul. Jezuicka 1/3).

UWAGA: Liczba miejsc ograniczona. Jedna osoba może uczestniczyć maksymalnie w dwóch imprezach po dokonaniu wcześniejszej rejestracji

Regulamin Sezon Lublin 2019

Klauzula informacyjna

 

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji w Regulaminie Cookies. Akceptuję