<

Gry miejskie, terenowe i questy podczas Sezonu Lublin

16 Kwiecień 2018

W dniu dzisiejszym przedstawiamy gry miejskie, terenowe i questy podczas Sezonu Lublin!

Galeria Labirynt zaprasza na formę gry miejskiej skierowanej do osób doro­słych, która rozegra się we wnętrzu – „planszę” stanowić będzie budynek Galerii Labirynt oraz przestrzeń dzielnicy Wieniawa podczas imprezy „Graj w sztukę!” – gra w przestrzeni Galerii Labirynt. Podzieleni na zespoły uczestnicy będą rozwiązywać zagadki dotyczące sztuki, poznawać Galerię od wewnątrz i na zewnątrz (6 maja).

Krajka Biuro Turystyki Kulturowej s.c. M. Mazur-Ciseł, E. Burek przygotowała Grę miejską „Ku niepodległej”, czyli aktywizującą formę spędzania czasu dla całych rodzin. Podczas gry drużyny „przeniosą się w czasie”, a ich zadaniem będzie przechwycenie zaszyfrowa­nej informacji, dzięki której uda się powstrzymać i rozwikłać tajny plan zaborcy. Na uczestników będą czekały zadania: logiczne, strategiczne, sprawno­ściowe, kreatywne oraz sprawdzające umiejętność współpracy – wszystkie nawiązujące do tematu gry (29 kwietnia).

Lubelska Lokalna Organizacja Turystyczna zaprasza na wydarzenie Wybitni lublinianie w czasach niewoli i odzyskania niepodległości przez Polskę – gra miejska, podczas którego uczestnikom przybliżone zostaną sylwetki wybitnych jednostek działających w dziedzinie szeroko pojętej kultury i nauki, które odegrały dużą rolę w dziele odzyskania przez Polskę niepodległości oraz osób, które przyczyniły się do rozkwitu lubelskiej kultury po odzyska­niu niepodległości (6 maja).

Lubelskie zagadki z audioprzewodnikiem to propozycja przygotowana przez Lubelską Regionalną Organizację Turystyczną. Uczestnicy gry wypożyczają audioprzewodniki w Lu­belskim Ośrodku Informacji Turystycznej i Kultural­nej. Dodatkowo otrzymują kartę pytań odnoszących się do szlaku staromiejskiego oraz 100. rocznicy od­zyskania niepodległości przez Polskę (od 27 kwietnia do 6 maja).

PERŁA – Browary Lubelskie S.A. zaprasza na „Tajemnice Browaru Perła” – gra terenowa. Uczestnicy zabawy w dru­żynach cztero- lub pięcioosobowych będą mieli za zadanie odpowiedzieć na pytania dotyczące Browaru oraz rozwiązać zagadki przygotowane przez orga­nizatorów. Po wykonaniu każdego zadania drużyny otrzymają litery, z których na koniec zabawy ułożą hasło (28 kwietnia, 5 maja).

Polskie Towarzystwo Turystyczno - Krajoznawcze Oddział Miejski im. Aleksandra Janowskiego w Lublinie przygotowało Grę miejsą „Symbole Lublina”, pod­czas której młodzi uczestnicy poznają historię flagi polskiej, która została ustalona na Sejmie Kró­lestwa Polskiego w 1831 r., a zatwierdzona w 1919 r., czyli rok po odzyskaniu niepodległości. Przewodnik opowie o obchodzonym od 2004 r. Dniu Flagi, spo­sobach jej eksponowania oraz o tym, kiedy została zatwierdzona flaga Lublina i jakie były dzieje herbu naszego miasta od czasów piastowskich (28, 29 kwietnia).

Sławomir Tadeusz Juraszewski zaprasza na imprezę Odkryj Lublin z mapą, której głównym założeniem jest pokazanie uczestnikom przeróżnych zakątków zlokalizowanych w szeroko pojętym centrum Lublina. Do zakątków tych czasem mniej, a czasem bardziej znanych – uczestnicy docierają samodzielnie, korzystając ze specjalnie opracowanej mapy (1, 3 maja).

Kolejną propozycją skierowaną do grup (2-5 osobowych) jest Rodzinny Puchar Sezonu Lublin w Marszach na Orientację. Udział można wziąć w pięciu edycjach imprezy, trzy najlepsze starty będą zaliczane do klasyfikacji generalnej (29 kwietnia, 1, 3, 5 oraz 6 maja).

Skok na skarbiec lubelskich kupców to propozycja przygotowana przez Archiwum Kryminalne Grzegorz Kornijów, Agnieszka Niedziałek s.c. Podczas zabawy można wcielić się w rolę włamywacza i spróbować obra­bować tajny skarbiec ukryty w podziemiach Starego Miasta (od 27 kwietnia do 6 maja).